Wydawane od kilku lat w Środowisku warszawskim Okręgu ŚZŻAK „Jodła” „Zeszyty Kombatanckie” zamieściły dotychczas ponad 300 rożnego rodzaju wspomnień i relacji, które uważamy za godne uwagi przyczynki historyczne. Publikacjami tymi staramy się nadrabiać ze swej strony wieloletnie przemilczenia i fałsze na temat Armii Krajowej, przypominać czyny i ofiary poniesione dla Ojczyzny. Publikujemy materiały dotyczące nie tylko Okręgu Radomsko-Kieleckiego, lecz również sąsiednich, jak Warszawski, Lubelski, Krakowski.
Na tej stronie publikowane są materiały z wspomnianych wyżej Zeszytów Kombatanckich” aby pamięć o tych wydarzeniach i o ludziach którzy walczyli o nasz kraj, przetrwała w umyśle i sercach pokoleń. Pamięć o tych wydarzenia zachowywana przez następne pokolenia jest postawą patriotyczną w czasach pokoju. Świadectwa te są ważne dla narodu ponieważ naród to nie tylko dzisiejsze społeczeństwo, ale także nasi przodkowie i nasi potomkowie. Od tego co zrobimy teraz i w jaki sposób zachowamy pamięć o teraźniejszych wydarzeniach i przeszłych tak przyszłe pokolenia będą to oceniać i korzystać z tej wiedzy. Dlatego młode pokolenie musi zachować wspomnienia naszych przodków aby prawidłowo oceniać i wybierać przyszłość.
Dzień dobry,
Proszę o pomoc.
Pragnę dostać się do wszelkich dokumentów i relacji (tekstowych czy ustnych) o Wandzie Polankiewicz — uczestniczce AK, mojej ciotecznej babci, więzionej po wojnie (wyszła z więzeienia Fordon w 1956 r.), po wojnie mieszkająca w Otwocku i tam zmarła i pochowana.
Pragnę też mieć wgląd w nr 30 "Zeszytów", gdzie jest jej tekst "Mały Polak też potrafił — w kieleckich Szarych Szeregach".
Dziękuję za każdą możliwą pomoc w realizacji mojego zamiaru,
Pozdrawiam